Poradíme vám, jak vybírat kuchyňské záclony správně

Kuchyňská okna bývají často ozdobená odlišnými záclonami, než kterákoliv jiná okna v bytě nebo domě. Velmi moderní záclony do kuchyně jsou překřížené, nebo záclony ušité ve stylu římských rolet. Hlavní důvod je ten, že takové záclony nebrání vstupu světla do kuchyně a zároveň neznemožňují výhled z okna, což je nejen slušivé, ale i praktické.

Kuchyňská záclona

Hotové záclony do kuchyně v římském stylu jsou navrženy tak, aby jejich cípy nepřekážely a nekomplikovaly otevírání oken. Pohledy z venkovní strany jsou přitom spolehlivě zastíněné. Proto jsou tyto moderní záclony do kuchyně považovány za velmi elegantní a stylové.

Římské roletové záclony jsou také vítány v kuchyních, kde kuchyňská linka dosahuje až k výšce okna. Je to proto, že římské záclony nepotřebují žádné místo na boční přesahy. Římské rolety také umožňují mnohem větší výběr v materiálu, vzoru i barvě samotné záclony. Můžete tak snadno přizpůsobit vzhled kuchyňských bytových doplňků k celkovému designu.

Překřížené kusové záclony do kuchyně působí zase mnohem víc romanticky. Často je lidé volí v případě, že mají kuchyň v rustikálním stylu, což se týká především kuchyňské linky.

Pro moderní kuchyně je zase naopak vhodnější římská roleta. Fantazii se ovšem meze nekladou a bytoví architekti často improvizují s jednotlivými styly, čímž vzniká opravdu originální a jedinečný design.

Velmi důležité je klást důraz na kvalitu materiálu, ze kterého jsou záclony a závěsy vyrobeny. Není totiž materiál jako materiál. Ten kvalitnější může být sice o něco dražší, ale zase se nemusíte bát složitého praní, kdy se nekvalitní záclona sepere nebo nepustí z tkanin špínu a prach, které se na ní usadily. Některé levnější materiály také mohou mít tendenci nasávat cizí pachy, což je právě u kuchyňských záclon dosti nevítaný vedlejší účinek. Často proto lidé volí umělé materiály, nežli přírodní, které více nasávají tekutiny i pachy a velmi těžko se jich budete zbavovat.

Při věšení záclon také nezapomínejte na bezpečnost. Často požáry v kuchyni vznikají kvůli nedbalému pověšení záclon do blízkosti sporáku. Existují ale také záclony do kuchyně, které se vyrábějí z nehořlavých materiálů, což může být velmi užitečné.